Naslovna

“Odprte meje brez ovir” – Boljunec, 18. 3. 2016

V petek, 18. 3. 2016, smo se s šolo odpravili na pohod proti odprti meji. Ob osmih zjutraj smo se vkrcali na avtobus ter se odpeljali na pot.

Ob prihodu v Boljunec smo odigrali igro, v kateri je imela hrana glavno vlogo. Potovali smo po celinah ter odkrivali nove vrste hrane.

Napočil je čas, da se sprehodimo do reke Glinščice. Pred tem pa smo dobili učne liste, ki smo jih reševali ob reki. Ko smo zaključili z reševanjem nalog, smo pojedli malico in se odpravili nazaj. Hodili smo po makadamski poti, ki je bila včasih proga Trst–Hrpelje. Videli smo tudi rimsko utrdbo ter vodnjak.

Odpravili smo se tudi do muzeja 1. svetovne vojne. Vodič nam je pokazal veliko zanimivih stvari.

Ob koncu izleta so nam postregli s čajem in čokolado.

Polni lepih vtisov smo se odpravili nazaj proti šoli. Bil je zelo lep  in poučen izlet in verjamem, da se bo marsikdo rad vrnil v dolino Glinščice.

Alja Cergol, 6. a

Več slik lahko najdete TUKAJ.