05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V torek, 5. decembra 2017, smo se učenci 7. razreda odpravili v Sežano v Kosovelovo knjižnico. V njej smo si ogledali predstavitev oziroma izvedeli nekaj informacij o Kosovelovi knjižnici. Ogledali smo si tudi, kako si lahko sami rezerviramo knjigo na spletu. V sklopu projekta Rastem s knjigo smo prejeli v dar vsak svoj izvod knjige avtorja Mihe Mazzinija z naslovom Zvezde vabijo.

Nato smo pomalicali in se odpeljali v Postojno. Tam nas je poleg muzeja čakalo še malo snega. Šli smo v muzej Kras. V njem smo spoznali vse o zgodovini krasa. Pogledali smo tudi nekaj krajših filmčkov. Nato smo zložili okostje jamskega medveda in poimenovali vse kosti. Šli smo pogledat, kako narediti izdelek v obliki prave kosti. Vsak je lahko domov vzel en izdelek. Izdelke smo hoteli še pobarvati, a nam je žal zmanjkalo časa. In odpravili smo se nazaj proti Hrpeljam.

 

Mia Dekleva, 7. b

Dostopnost