05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Spoštovani starši,

torek (takoj po jesenskih počitnicah), 4. novembra 2014, ob 17.15, bo na šoli v večnamenskem prostoru potekalo predavanje z naslovom “Braingym -Gibanje odpira vrata v učenje”. Predaval bo g. Peter Mrak, profesor športne vzgoje, voditelj vadbe plezanja na Goriškem in Tolminskem, ki se izobražuje z Braingymom od leta 2011. Več o njem lahko preberete na www.preplezaj.si. Vabljeni!

Govorilne ure so od 16.00 do 17.00.

Kaj je BrainGym?

Brain Gym® je program katerega utemeljitelja sta dr. Paul Dennison in Gail Dennison. Temelji na predpostavki, da je telesno ali motorično učenje temelj vsega učenja, saj je človekovo gibanje močno povezano s čustvenimi in miselnimi dogajanji v možganih. Je hkrati vedenje in praksa, ki človeka usmerja v raziskovanje strukture lastnega učenja in možnosti lastnega razvoja. Pri tem izhaja iz človekovih lastnih virov, ki mu jih je dala narava in najboljši notranji učitelj – GIBANJE.

Brain Gym®, ki ga izvajamo s ciljem pridobiti izkušnje celostnega učenja, obsega 26 izbranih gibalnih aktivnosti in sistem korakov znotraj metakognitivnega procesa. Vse to neposredno vzpodbuja delovanje možganov za učinkovito učenje in tako omogoča učencem vseh starosti izvabiti ter optimalno izkoristiti njihove skrite mentalne potenciale. Z izbranimi aktivnostmi, ki so preproste in zabavne ter primerne tako za otroke kot tudi za odrasle, vzpodbudimo integracijo duha (spomina, mišljenja, misli, želja, razuma, razpoloženja…) in telesa oziroma integrirano delovanje možganov in telesa v okviru treh dimenzij telesnega gibanja. S tem izboljšamo:

 • koordinirano gibanje celotnega telesa,
 • koncentracijo, spomin,
 • obvladovanje hiperaktivnosti ali prekomernega sanjarjenja,
 • branje, pisanje, jezikovne in matematične spretnosti,
 • komunikacijo,
 • organizacijske spretnosti,
 • razumevanje,
 • čustveno ravnotežje,
 • obvladovanje stresa in doseganje ciljev,
 • motivacijo in osebno rast,
 • samozaupanje in samopodobo… 

Verjamemo, da danes ni več potrebno posebej poudarjati, da za uspešno učenje potrebujemo celotno telo in ne samo možgane. Za nas Brain Gym® učitelje zato velja Dennisonovo geslo, da »Gibanje odpira vrata v učenje«.

Dostopnost