05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

logo solaZ  velikim  veseljem  in  navdušenjem  smo  na Osnovni  šoli Dragomirja Benčiča Brkina  v  Hrpeljah  spremljali,  kako  je  poleti  rasel  nov  nadstrešek  za  šolo,  ki  bo  učencem  in  učiteljem omogočili izvajanje pouka na prostem. Vendar prekrasne lesene konstrukcije  brez izjemne radodarnosti posameznikov prav gotovo ne bi bilo. V prvi vrsti gre zahvala  Martinu Prosenu, lastniku  gradbenega podjetja  »Žilj d.o.o«, ki je povsem brezplačno  izrisal načrt, plačal CNC obdelavo lesa ter zgradil in pokril nadstrešek. Zahvaljujemo se  tudi Petru Mavriču, predstavniku podjetja Bramac, ki je  zagotovil brezplačno opečno  kritino. Enako se zahvaljujemo Karlu Šturmu iz sosednjega Cestnega podjetja Koper,  da  je  omogočil  brezplačno  pripravo terena,  zalitje temelja ter  polaganje  pranih  plošč.  Svoj del k mozaiku dobrodelnosti je prispeval še samostojni podjetnik Marko Mahne iz  Tater,  ki  je  po  zelo  ugodni  ceni  zrezal  in  pripravil  les  za  nadaljnjo  CNC  obdelavo.  Nenazadnje  se  zahvaljujemo  še  županji  »Občine Hrpelje Kozina« Saši Likavec Svetelšek in  celotni  občinski  upravi,  vključujoč  vse  občinske  svetnike,  ki  se  zavedajo  pomena edine šole v občini in nas vseskozi podpirajo.  Albert Einstein je zapisal: “Naj bodo dobri in pošteni ljudje  še tako brez moči, je samo  zaradi  njih  življenje  vredno  življenja.” In  zaradi  takih  ‐  dobrih  ljudi  je  svet  res  boljši.  Hvala vam.

Sebastijan MAVRIČ

Slike si lahko ogledate TUKAJ.

Dostopnost