05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Mesec oktober je mednarodni mesec šolskih knjižnic. Obeležili smo ga s sodelovanjem v projektu Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk, ki ga organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije.

V projektu so sodelovali naši učenci od 3. do 5. razreda z učiteljicami. Za sovrstnike iz OŠ Nove Jarše so izdelali prisrčne, izvirne in barvite knjižne kazalke. Z njimi so izrazili svojo likovno in umetniško ustvarjalnost ter spodbudili ljubezen do branja in knjig. V začetku decembra smo s partnersko šolo izmenjali kazalke in tako polepšali praznične dneve našim in njihovim učencem. Verjamemo, da bo branje knjig ob igrivih kazalkah še toliko bolj zabavno in prijetno.

Knjige so ključ do zaklada modrosti;
knjige so vrata v deželo užitkov;
knjige so steze, ki vodijo navzgor;
knjige so naše prijateljice.
(Emilie Poulsson)

Mateja Turk

Dostopnost