05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

S petošolci smo se vključili v projekt izmenjave knjižnih kazalk, v katerem smo se povezali z Osnovno šolo XIV. divizije Senovo.

Z učenci smo pri urah KIZ-a spoznavali kraj Senovo. Svoje raziskovanje smo predstavili v obliki plakata. Senovčanom pa smo poslali pismo, ki so ga učenci sami sestavili in napisali z nalivnim peresom.

Glede na to, da so Brkini poznani po pridelavi sadja, smo knjižne kazalke naredili v obliki češp. Učenci so se tako preizkusili v oblikovanju in šivanju filca.

Danes pa smo iz Senovega prejeli paket presenečenja. Poslali so nam knjižne kazalke v obliki rudniških vagončkov in čajnih skodelic. Tudi oni so izbrali dva motiva iz njihove lokalne dediščine. Več o tem si lahko preberete v njihovem pismu, ki smo ga prejeli skupaj s kazalkami.

     

Dostopnost