Posamezniki iz naše šole smo se v soboto, 9. junija, udeležili maratonske 12-urne akcije zidanja suhega zidu v Povirju. Učenci prostovoljci ter njihovi starši vseh šol bivše občine Sežana smo se v Povirju zbrali pri porušenem suhem zidu čebelarja Atelška. Zastrmeli smo se v maso posameznih kamnov. Mojstri gradnje so nam razložili, kako se suhi zid gradi. Na obeh straneh so veliki nosilni kamni, v sredini drobiž in na vrhu čimbolj ravni kamni. Lotili smo se dela. Vsaka skupina je zidala približno uro in pol. Nad končnim izdelkom smo bili zelo navdušeni.

S tem delom smo pokazali spoštovanje do kulturne dediščine, sploh ker je leto 2018 leto evropske kulturne dediščine. Tokrat smo jo praznovali na Krasu, v prihodnje pa jo bomo tudi v Brkinih. Hvala otrokom in staršem prostovoljcem.

Fanči Klobučar