Naša šola se je v šolskem letu 2023/2024 pridružila Mreži šol parka Škocjanske jame, katere cilj je spodbujanje sodelovanja med šolami, ki se nahajajo v bližini tega izjemnega naravnega in kulturnega spomenika. V okviru mreže se za učence, ki obiskujejo vključene osnovne šole, odvijajo različne aktivnosti, s katerimi želimo povečati zavedanje o pomenu ohranjanja naravne in kulturne dediščine ter spodbuditi kreativno izražanje otrok.

Naša šola je letos k projektu pristopila s sodelovanjem v okviru izbirnega predmeta “Kaj je film”. Učenci so imeli priložnost spoznati osnove filmske umetnosti in se preizkusiti v ustvarjanju lastnega kratkega animiranega filma. Kot navdih smo si izbrali lokalno ljudsko zgodbo, ki izvira iz našega okoliša, in tako je nastal kratki animirani film z naslovom Lintvar.

Posebna zahvala gre Zali Opara za vzpodbudo in aktivno sodelovanje pri projektu, Timonu Lederju za dragocene nasvete, ki so našim učencem pomagali pri ustvarjanju filma, ter Samu Jurci iz studia 001 za profesionalno snemanje zvoka.

Animacijo si lahko ogledate na spodaj.