05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

20150310 131843Učenci 8. razredov smo se v torek, 10. 03. 2015, ob 8.15 zjutraj, z avtobusom odpravili v Sežano.

V Kosovelovem domu smo si ogledali nizozemski film Še žal ti bo. Tema tega filma je bila medvrstniško nasilje najstnikov. Po ogledu smo se s sežanskimi devetošolci pogovorili o filmu. Veliko smo se pogovarjali o nasilju, učencih, ki so nasilje izvajali, sošolcih in učiteljih, ki so težavo opazili, a se zanjo niso zmenili. Pa tudi o fantu, nad katerim je bilo nasilje izvajano in je na koncu storil samomor. Vsi smo se strinjali, da bi tako kot on sam kot tudi sošolci ter učitelj morali nekaj storiti, da na koncu ne bi prišlo do lastnega posega po življenju.

Nato smo se odpeljali v Divačo. Ogledali smo si Muzej slovenskih filmskih igralcev. Bilo je zelo zanimivo, saj smo veliko izvedeli o Iti Rini, s pravim imenom Ida Kravanja. Rodila se je v Divači in je kot igralka v 30. letih 20. stoletja zaslovela po Evropi in svetu. Ogledali smo si tudi muzej, kjer smo se pogovorili o slovenskih igralcih, poteku takratnega snemanja in pomembnih ljudeh, ki pripomorejo k uspešnemu zaključku filma.Po končanem ogledu smo se odpeljali nazaj proti Hrpeljam in bili veseli, da smo dan zaključili tako uspešno.

Lana Grk in Monika Sinkovič, 8.a

Slike: {AG}slike_novice/2015_filmska_vzgoja_8_razred{/AG}

Dostopnost