05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si
V sredo, 12. 6. 2024, smo učenke, ki obiskujemo izbirni predmet Kaj je film, skupaj z mentorico obiskale studio 001, kjer skrbijo za postprodukcijo zvoka.

Pri izbirnem predmetu že od novega leta nastaja kratki animirani film po ljudski pripovedi o kačonu Lintvarju, ki živi v jezeru na rodiškem hribu Čuk. Po snemanju posameznih kadrov je najprej nastala montaža celotne animacije. Zala Opara, producentka, ki nas je vzpodbudila k sodelovanju s filmom v mreži šol Škocjanskega parka, v katerega je naša šola vključena, je dodala uvodno in odjavno špico, manjkal pa je zvok.

Z učenkami smo se odpravile v Ljubljano v studio 001, kjer smo z montažerjem zvoka Samom Jurco posnele pripoved, interpretirala jo je Ema Metlika, potem pa smo posneli še spremljevalne zvoke in nastala je celota. Spoznale smo postopek dela, se pri tem motile, veselile, ko je bilo končno narejeno v redu in se tudi nasmejale.
Vse skupaj čaka še na dokončno montažo.

Komaj čakamo, da bomo našo animacijo lahko pokazale!
Dostopnost