05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V torek, 15. aprila, smo se učenke osmih razredov, ki obiskujemo naravoslovni izbirni predmet, udeležile zanimivega in poučnega obiska Kozjanskega regijskega parka. Na povabilo Parka Škocjanske jame, ki je organiziral dogodek, smo se pridružile še učenkam in učencem OŠ Jelšane in OŠ Podgrad.

Čeprav je bila pot z avtobusom dolga, je hitro minila, saj smo se veselile dneva v naravi in novega znanja. Ob prihodu so nas prijazno sprejeli in nam predstavili bogato naravno dediščino parka. Spoznale smo, kako skrbijo za zaščito dvoživk, katere ptice in sesalce lahko opazimo v parku ter katere rastlinske vrste uspevajo na tem območju.

Poleg naravoslovnih vsebin smo si ogledale tudi grad Podsreda, enega najbolje ohranjenih srednjeveških gradov pri nas. Zanimiva arhitektura in zgodovina gradu sta nas navdušili ter dopolnili naš naravoslovni dan s kančkom kulturne dediščine.

Dan je bil poučen, sproščen in prežet z lepoto narave. Ob slovesu so nas prijazno povabili, da jih obiščemo še kdaj. In kdo ve – morda se res še vrnemo!

Učenke osmih razredov in učitelj Jaka Nemanič

Orodna vrstica za dostopnost