Dragi učenci, spoštovani starši,

vsega lepega je enkrat konec, pred vrati je šolsko leto 2023/24, ki se v petek, 1. septembra, nepreklicno pričenja. Naj bo to leto zaznamovano z uspehi, izzivi, zmagami, prijetnim medvrstniškim druženjem, igro ter obilico novo usvojenih znanj, veščin in spretnosti. Vsako leto pomeni nov začetek in hkrati nadaljevanje nečesa, kar smo zasnovali že v preteklosti, zato neznank ni.

»Če človek z zaupanjem sledi svojim sanjam in se trudi živeti, tako kot si je zamislil, bo doživel uspeh, ki si ga ni mogel prej niti predstavljati. Henry David Thoreau

Navodila za prvi šolski dan, petek, 1. septembra 2023.

– Šola odpre vrata ob 6.30, kot običajno. Takrat se izvaja tudi jutranje varstvo za prvošolce.

– Po prihodu v šolo se bomo najprej zbrali v telovadnici, nato pa boste z razredniki odšli v učilnice.

– Učenci domačini (ne vozači) pridite v šolo po 7.45.

– Na poti v šolo upoštevajte cestno-prometne predpise.

– Pouk bo prvi šolski dan potekal prilagojeno; prve tri ure bodo razredne ure, 4. in 5. pa po urniku.

– Malica bo prvi šolski dan organizirana za vse učence, kosil prvi dan ne bo.

– Kdor v mesecu maju ni pravočasno oddal prijave na šolsko prehrano (preverite v Easistentu, če je vaš otrok naročen), naj svojega otroka naknadno prijavi s sporočilom na šolski e-naslov info@os-hrpelje.si (do 1. 9. 2023).

– Podaljšano bivanje je že prvi dan organizirano po običajnem urniku, torej do 16.40.

– Učenci domačini, ki niso vključeni v podaljšano bivanje, takoj po končanem pouku zapustijo šolo in odidejo domov.

– Avtobusni razvoz vozačev bo prvi šolski dan zgodnejši (po 5. šolski uri, torej ob 12.30).

– Vozni redi so objavljeni na spletni in FB strani šole.

POMEMBNO: Ker je pred šolo še vedno gradbišče, bo prometni režim ob šoli ustrezno prilagojen. Prosimo, da ste potrpežljivi in dosledno upoštevate cestno-prometno signalizacijo, parkirni režim in navodila policije oz. redarstva. Hvala za razumevanje.

Sebastijan MAVRIČ, ravnatelj