V zadnjem tednu letošnjega šolskega leta, natančneje 21. 6., ko nas je pošteno grelo, smo se četrtošolci odpravili v hladnejše območje, krajinski park Rakov Škocjan. Sprehodili smo se skozi senco mogočnih smrek in bukev, si ohladili roke v reki Rak, občudovali mogočnost narave, ki je ustvarila veliki in mali naravni most. Prisluhnili smo legendi o zmaju in na kamniti steni lahko opazili sledi njegovih okončin. Kakšno je življenje v popolni temi, pa smo občutili v Zelških jamah, kjer smo za nekaj trenutkov postali v čisto popolni temi. Na koncu smo se sprehodili še čez most želja, kjer si je vsak izmed nas ob metu drevesnega listka v reko zaželel nekaj lepega. V upanju, da se nam želje uresničijo, smo se odpravili domov.