Bralna značka je nacionalni projekt, katerega začetke beležimo v šolskem letu 1960/1961. Osnovala sta jo profesor Stanko Kotnik in pisatelj Leopold Suhodolčan. Branje za bralno značko se vsako leto začne 17. septembra. Ta dan obeležujemo obletnico rojstva in smrti našega pisatelja Franceta Bevka (1890–1970), obenem pa praznujemo dan zlatih knjig.

Branje ima res veliko pozitivnih učinkov: spodbuja razvoj možganov, daljša sposobnost koncentracije, nam omogoča širjenje besednega zaklada in izboljševanje jezikovnih spretnosti, razvija domišljijo, krepi sposobnost kritičnega mišljenja, spodbuja razvoj empatije in sočutja, nas povezuje. Z branjem postajamo vse bolj vedoželjni in lažje se učimo. Kaj vse nam da branje, ne moremo strniti v nekaj besed.

Vseh prednosti bralne pismenosti se zaposleni
v šolah zavedamo , zato želimo skupaj z Društvom
Bralna značka Slovenije vzgajati bralce za vse življenje.
Zapomni si: ko te knjižničarka ali učiteljica povabi
k branju za bralno značko, imej vedno pripravljen
odgovor …

Avtor slike: Mohamed Hassan (Pixabay)