05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

uredi sliko 710x300

Tudi jaz živim tukaj

Naši petošolci so svoje raziskovanje podob in zanimivosti, na katere so naleteli po potepanju po Hrpeljah in Kozini predstavili z razstavo Tudi jaz živim tukaj, ki je bila postavljena v prostorih KD Hrpelje. Razstava je nastala na pobude kozinske enote Kosovelove knjižnice, ki se je prijavila na razpis Občine Hrpelje-Kozina za obeleženje turistično-zgodovinskih točk v občini. V projekt so bili, poleg Patricije Dodič, vodje knjižnice na Kozini, obeh razredničark 5. razredov, Suzane Godina Jelušič in Kristine Gustinčič, vključeni tudi pomočnica ravnatelja Andrejka Lukač, ljubiteljski zgodovinar Vladimir Grželj in mentor fotografskega krožka Samo Meden.

Nadvse zanimiva je primerjava podob iz sedanjosti in fotografij ter razglednic iz preteklosti. Učiteljica Suzana Godina Jelušič je na otvoritvi še posebej opozorila na eno izmed fotografij blagovne hiše na Kozini z napisom, ki ga danes ni več. Razstavo so s kulturnim programom popestrili tudi petošolci, vsi pa so ob zaključku projekta spoznali, da sta domač jezik in poznavanje svoje lokalne preteklosti ključna tudi za razumevanje sedanjosti in nove poti v prihodnosti.

Razstavo si je mogoče ogledati do 20. 01. 2016.

 

Petra Ražem

Več slik najdete TUKAJ.

Dostopnost