05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Naslovna

V kulturne dogodke ovit 8. februar je že naslednji dan zamenjal norčavi, šegavi in pisani pustni torek.

Po nekaj urah pouka so se naši učenci prelevili v maškare in v sprevodu odmarširali na Kozino, kjer se je imelo pred knjižnico odviti pustno rajanje. Za poskočen korak in ples so poskrbele štiri nindža gospodične in večina maškar se je zavrtela z njimi. No, nekaj sramežljive gosposke iz višjih razredov je le zadržano opazovalo ves ta direndaj. In imeli so kaj videti, saj se je kar veliko razredov odločilo za skupinske maske. V gneči si lahko naletel na klene kmete, pisane klovne, strašne hudičke, živali vseh sort, preteče nindže, nežne princeske, razposajene Pike Nogavičke, doktorsko vizito, zaspance ter cigane, ki so lokavo ponujali storitve vedeževanja in v pisanih opravah razposajeno pozirali pred fotoaparatom. Pustnemu vrvežu se niso mogli upreti niti učitelji, ki so na pustni ples privihrali kot čarovnice in čarovniki.

Pustnega veselja je bilo po dobri uri konec in odpustovali smo nazaj proti šoli. Pustna povorka je prav lepo popestrila naš šolski vsakdan.

 

Petra Ražem

Več slik lahko najdete TUKAJ.

Dostopnost