05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V petek, 17. 11. 2023, smo na naši šoli obeležili dan slovenske hrane in izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Tudi letos je bil Tradicionalni slovenski zajtrk poseben praznik za otroke. Osrednja sestavina, ki smo jih tokrat posebej izpostavili, je kruh. K temu spodbujamo tudi z letošnjim sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«

Otrokom smo takoj zjutraj v razredih ponudili mleko, jabolko, kruh, med in maslo slovenskih pridelovalcev. Hvaležni smo tudi obisku s strani delavcev občine Hrpelje Kozina. Njihov vsako letni obisk na Tradicionalnem slovenskem zajtrku na naši šoli je vedno prijeten dogodek.

Tudi njihova prisotnost pripomore k poudarjanju pomena zdravega zajtrka in lokalno pridelane hrane v naših jedilnikih.

Jaka Nemanič,organizator šolske prehrane na OŠ DBB Hrpelje

Dostopnost