05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V petek, 18. 11. 2022, smo na naši šoli obeležili dan slovenske hrane in izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Ta je bil že dvanajsti zapored. Želja je bila tudi letos, da bi Tradicionalni slovenski zajtrk bil poseben praznik za otroke. Osrednje sestavine, ki smo jih tokrat posebej izpostavili, so mleko in mlečni izdelki. K temu spodbujamo tudi z letošnjim sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«
Otrokom smo takoj zjutraj v razredih ponudili mleko, jabolko, kruh, med in maslo slovenskih pridelovalcev. Letos je bilo še posebej simpatično, saj nas je obiskala naša županja Saša Likavec Svetelšek in zajtrkovala s prvošolčki in našim ravnateljem Sebastijanom Mavričem. Hvaležni smo tudi njej in našemu ravnatelju, saj tako vsi skupaj poudarjamo pomen zdravega zajtrka in lokalno pridelane hrane v naših jedilnikih.

Jaka Nemanič, organizator šolske prehrane na OŠ DBB Hrpelje

Dostopnost