05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Unesco je 23. april razglasil za Svetovni dan knjige. Posvečen je promociji branja, založništva in zaščiti avtorskih pravic. Na šoli smo v okviru projekta Noč  knjige ta dan posvetili bralni kulturi. Učenci prve triade smo v podaljšanem bivanju prebirali slikanice slovenskih in tujih avtorjev in likovno poustvarjali.

Na ta dan praznujejo pisatelji, ilustratorji, knjižničarji, bralci in vsi, ki imajo radi knjige. V ta namen smo posebno pozornost namenili pisateljici, pesnici in pravljičarki Anji Štefan – letošnji prejemnici nagrade Prešernovega sklada. V knjižnici smo za učence pripravili tematsko razstavo njenih del in knjižni nagradni kviz.

Izžrebali smo tri, ki so pravilno odgovorili na vsa zastavljena vprašanja.  Nagrajenci in nagrajenke knjižnega kviza so:

– Ejshan Saloska, 3. a

– Miha Sosič, 5. a

– Pia Miklavec, 6. b

Iskrene čestitke!

Knjižničarki

Dostopnost