05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Naslovna slika

Ustvarjalni opus Franceta Prešerna je zelo velik, številne od njegovih pesmi so doživele uglasbitev ali pa so predstavljale osnovo za večje glasbeno delo. (Npr. opera Slovo od mladosti).

Naš kulturni teden smo zaključili z glasbo. Prisluhnili smo Vladu Kreslinu in Zoranu Predinu, ki sta našla navdih za svojo glasbo v poeziji Franceta Prešerna.

 

Z zadnjim kulturnim dogodkom se je tako zaključila še naša poslednja stopinja do Prešerna.

V iztekajočem se tednu smo se vsak dan s kratkim kulturnim dogodkom, povezanim s Prešernom, približevali kulturnemu dnevu. Ta nas čaka v ponedeljek, ko bomo seveda doma, in upam, da se bo vsakdo od vas spomnil na pesnika in zakaj je tako pomemben za naš narod in kulturo.

Na čigavem vrtu bi sicer še lahko utrgali mokrocveteče rož’ce poezije, kdo bi stal pod oknom neusmiljene ljubeznive deklice, kdo bi Slovencem stkal mojstrovino Sonetni venec in kdo bi nam sicer nazdravil z Žive naj vsi narodi?

Preživite lep praznični dan, naj bosta v njem vaši družabnici slovenska pesem in beseda …

Petra Ražem

Več slik najdete TUKAJ.

 

 

Dostopnost