05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V petek, 10. 5. 2019 smo imeli v podaljšanem bivanju spomladansko tržnico. Učenci od 1. do 5. razreda so z navdušenjem prinašali in odnašali prelepe sadike jagod, paradižnika, solate ter druge sadike. Verjamemo, da bodo tudi iz različnih semen zrasle slastne buče, peteršilj, korenček ter druga zelenjava. Lahko se pohvalimo, da smo izpeljali prav uspešno akcijo! Hvala vsem učencem, pa tudi staršem, starim staršem, tetam, stricem ter vsem, ki so pripomogli k uspešni izvedbi naše tržnice.

S tovrstnimi tržnicami bomo vsekakor nadaljevali, saj se učenci na ta način vračajo k naravi, pridobivajo nova znanja, spoznavajo, kako se gojijo vrtnine in kaj vse lahko z njimi naredimo. Poleg tega so takšni dogodki odlična družabna priložnost, kjer se lahko srečajo in sodelujejo različne generacije. Zopet se vidimo jeseni, ko bomo izmenjevali plodove in izdelke, nekatere morda prav iz semen in sadik, ki so jih učenci izmenjali na tokratni tržnici.

Učiteljice podaljšanega bivanja

Dostopnost