05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V četrtek, 2. februarja 2023, smo se učenci sedmih razredov odpravili v Kosovelovo knjižnico v Sežano. V sklopu nacionalnega projekta Rastem s knjigo, ki je namenjen spodbujanju bralne kulture, smo v dar dobili knjigo Reformatorji v stripu, avtorjev J. Vukotič, B. Gorenc in K. Ahačič. Knjižničarki sta nam prijazno predstavili organizacijo in poslovanje knjižnice ter delovanje vzajemnega kataloga COBISS/OPAC. Postali smo knjižničarji in se preizkusili v iskanju knjig med policami po različnih oddelkih. Delo smo izvrstno opravili.

Dan smo nadaljevali v Notranjskem muzeju Postojna, kjer smo v zabavni delavnici spoznali muzej. Skozi pantomimo, risanje in družabne igre smo si ogledali stalno razstavo in spoznali zanimiv kraški svet. Sodelovali smo se še v  delavnici Kamena doba v Betalovem spodmolu, s pomočjo katere smo nadgradili naše znanje o življenju pračloveka. Zaključili smo jo z likovnim ustvarjanjem, saj smo lahko poljubno pobarvali model zobovja jamskega medveda. Kulturni dan smo končali veseli, zadovoljni in polni lepih vtisov.

Učenci 7. razredov in knjižničarka

Dostopnost