05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Vsi otroci doživljajo čustvene stiske. Če ob tem nimajo zadostne podpore staršev lahko začnejo stiske izražati na škodljive načine, ki imajo največkrat dolgoročne posledice. Na predavanju izpostavimo, katere stiske so nevarne za njihov razvoj in kateri otroci so še posebej ranljivi za čustvene težave, kot so: slaba samopodoba in nizko samospoštovanje, motnje hranjenja, obsesivno – kompulzivna vedenja, sanjarjenje in zatekanje v fantazijski svet, tesnobna in depresivna razpoloženja, fobije, pretirane težnje k perfekcionizmu in uspehu, zanemarjanje šolskih obveznosti, težave v odnosih z vrstniki, izoliranje, škodljivo igranje računalniških igric, občasno omamljanje z alkoholom in drogami, ter drugo. Starše opozorimo na načine prepoznavanja zametkov težav. Posredujemo iztočnice za pomoč, kako lahko samostojno pomagajo otroku, ko opazijo spremembe, ki jih skrbijo, ter preprečijo nadaljnje razvijanje težav. Zaključimo z najučinkovitejšimi pristopi strokovne pomoči in razložimo starševsko vlogo v procesu otrokovega okrevanja.

 

Predavala bo dr. Aleksandra Rožman z Inštituta PSIHOLOGIJA ZAŠČITITI OTROKA za psihoterapijo, raziskovanje in izobraževanje. Dodatne informacije o predavateljici so dosegljive na www.psihologijazascititiotroka.si.

 

Predavanje bo potekalo v četrtek, 10.9.2020 ob 16 uri. Povezavo na predavanje vam bodo posredovali razredniki naknadno.

Dostopnost