05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V ponedeljek, 10. 4. 2017, smo se učenci osmih razredov odpravili po poteh graničarjev. Z avtobusom smo se napotili do Škofij, kjer sta se nam pridružila vodiča Franc in Vijoleta. Dobili smo delovne liste, ki smo jih po skupinah pridno reševali. Najprej smo si ogledali kamnolom in preučevali fliš oz. soldan. Nato smo se odpravili na arheološko najdišče Elleri. Tam smo si privoščili tudi počitek. S sitimi trebuhi smo pot nadaljevali v kraju Korošci in videli razgled na prekrasen Trst. Vodiča sta nam pokazala, kako so včasih gradili poti in razkazala zavetje graničarjev oz. kaverno. Z umazanimi čevlji smo odšli po Resslovem gaju v Barižonih, posvečenem iznajditelju ladijskega vijaka in pionirju pogozdovanja Istre in Krasa, do Valdoltre, kjer nas je pričakal avtobus in se z novo izkušnjo odpravili domov.

Maja Kastelic in Valentina Sinkovič, 8.b

             

Dostopnost