05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Čeprav je minil že dober teden, so naši prvošolci še vedno pod lepimi vtisi, ki so jim ostali iz plavalnega tečaja. Plavalne spretnosti so teden dni urili v bazenih Term Čatež v Žusterni.

No, pa poglejmo, kako so potekali njihovi dnevi … Vsako jutro so pred šolo z nestrpnostjo čakali na avtobus, ki jih je odpeljal novim dogodivščinam naproti. Učenci so si v slačilnici najprej oblekli kopalke in nadeli plavalne kape, sledilo je ogrevanje ˝na suhem˝, nato še v vodi. Po začetnem ogrevanju so nadaljevali s pravimi plavalnimi treningi, tako v velikem kot tudi v manjših bazenih. Vriski navdušenja in otroški smeh, ki se je razlegal po bazenih, je več kot očiten znak, da so prvošolčki nadvse uživali.

Ob koncu dneva so se naši plavalci še spuščali po vijugastem toboganu, kar je bilo za nekatere še posebej vznemirljivo.

Plavalni tečaj je bil uspešno izpeljan, saj so vsi prvošolčki napredovali v znanju plavanja.

 

Učiteljici Petra Gec in Mojca Čermelj

Dostopnost