05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Na prvi spomladanski dan, smo se učenci petega razreda odzvali prijaznemu vabilu organizatorjev odprte meje iz občine Dolina. V sprejemnem centru so nas pričakali lokalni vodiči. Razdelili smo se v manjše skupine, se pomešali med učence, ki obiskujejo italijanske šole s poukom v slovenščini in pričeli z delavnicami, ki so jih za nas pripravili. Preizkušali smo se v botaniki in nabirali rastline, ki so užitne in lajšajo različne tegobe ter si jih ogledali še pod mikroskopskim očesom. Med likovno delavnico smo ustvarjali netopirje, ki so zaščitni znak rezervata. Ob koncu pa se podali še na pohod po Boljuncu in izvedeli ogromno podatkov o posebnostih Naravnega rezervata doline Glinščice, ki jih res ni malo. Preživeli smo lep dan!

petošolci z učiteljicami

Dostopnost