05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

 

Naslovna 1

Hrpelje, 3. maj 2016 – Društvo Leskrea, ki skrbi za promocijo okoljevarstva in se zavzema za kreativno družbo, je s podporo Občine Hrpelje-Kozina in OŠ Dragomirja Benčiča – Brkina Hrpelje izvedlo projekt »Od kreativne reciklaže do spoznavanja svojega okolja«, ki pomeni nadgradnjo predhodnega uspešnega sodelovanja.

Petošolci OŠ Dragomirja Benčiča – Brkina Hrpelje so se osveščanja o pomenu okoljevarstva in spodbujanja družbene ustvarjalnosti lotili še bolj zavzeto in resno. Tokrat je bila rdeča nit spoznavanje svojega kraja. Otroci so kreativno uporabili odpadne materiale (vejevje, karton, embalaža), iz katerih je s pomočjo učiteljic Suzane Godina Jelušič, Kristine Gustinčič, Vesne Marion in mentorjev Barbare ter Mira Kocjančiča nastala živa podoba domačega kraja – Hrpelj.

Mladi projektanti, ki jih žene izredna motivacija in vedoželjnost, so poleg želje po ustvarjanju dokazali tudi sposobnost optimalnega skupinskega delovanja, kar je danes mnogokrat zapostavljeno in pozabljeno.

Barbara Kocjančič

Več slik lahko najdete TUKAJ.

 

Dostopnost