05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Učenci, ki obiskujemo izbirni predmet Organizmi v naravi in v umetnem okolju, smo v sredo,  21. septembra obiskali bližnjo veterinarsko ambulanto v Hrpeljah, kjer nas je pričakal veterinar Žiga.

Tam smo si najprej ogledali sobo z ultrazvokom. Veterinar nam je predstavil, kako deluje ultrazvok in za kaj se ga uporablja. Pokazal nam je tudi model kolena, zobovje in lobanjo volka. Nadaljevali smo z ogledom rentgenske sobe. Veterinar nam je predstavil delovanje rentgena in njegovo možnost uporabe. Na računalniku nam je pokazal slike zloma in zvina.

Veterinarju Žigi smo se na koncu zahvalili za njegovo prijaznost in poučno predstavitev ter se odpravili nazaj proti šoli.

Obisk je bil prijeten in poučen, saj je vedno znova zanimivo spoznavati poklice, povezane z živalmi.

 

Martina in Živa, 8. a   

Dostopnost