05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Spoštovani starši, zakoniti skrbniki, dragi učenci, začenja se šolsko leto 2021/22 in vsi na šoli se že veselimo našega ponovnega snidenja. Moramo priznati, da nas nadvse skrbi dogajanje povezano s COVID-19, a verjamemo in upamo, da bomo tudi letos skupaj uspeli preskočiti vse ovire, dosegli vse zastavljene cilje in ne glede na vse izšli kot zmagovalci. Naša največja želja je, da bi pouk vseh 190 šolskih dni tekel v prostorih šole ter da bi seveda vsi skupaj ostali zdravi, kar je najvažnejše.

 

V sredo, 1. septembra 2021, začenjamo pouk po t.i. B modelu, kar pomeni, da smo v šoli vsi, seveda pa moramo ob tem, kolikor je le mogoče, upoštevati navodila NIJZ in lastne protokole.

 

Spodnjim navodilom za prvi šolski dan sledijo številna priporočila NIJZ in stroke. Naprošam vas, da jih dosledno upoštevate, saj bomo le tako uspeli doseči cilj, ki smo ga že omenili v prvem odstavku, torej imeti pouk v prostorih šole ves čas.

 

********************************************************************************************

 • Šola odpre vrata v sredo, 1. 9. 2021. Jutranje varstvo se prične ob 06.30.
 • Tako prvi dan kot vse ostale dni v letu v šolo vstopajo le zdravi učenci.
 • Po prihodu v šolo vas bodo učitelji napotili v učilnice.
 • Učenci domačini (ne vozači) pridite v šolo po 7.45, saj bomo tako lažje zagotovili varne razdalje, ki nastajajo zaradi gneče (prihajajoči vozači + domačini).
 • Na poti v šolo upoštevajte cestno-prometne predpise.
 • V šolo vsaj učenci od 4. razreda naprej vstopajte sami, brez staršev.
 • Govorilne ure, roditeljski sestanki in ostali ustaljeni načini komunikacije s starši bodo zaenkrat potekali tako v živo kot tudi na daljavo (telefon, el. pošta, video konference). Kako bodo organizirana srečanja v živo, boste sproti obveščeni.
 • Na hodnikih, straniščih, v večnamenskem prostoru, ob garderobnih omaricah in drugih skupnih prostorih je zavse učence (od 1. do 9. razreda) obvezna uporaba zaščitnih mask.
 • Med poukom morajo maske nositi učenci od 6. do 9. razreda.
 • Pouk bo prvi šolski dan potekal prilagojeno; prve tri ure bodo razredne ure, 4. in 5. pa po urniku.
 • Malica bo prvi šolski dan organizirana za vse učence.
 • Kosilaprvi dan še ne bo (prijave na elektronski obrazec).
 • Podaljšano bivanje je že prvi dan organizirano po običajnem urniku, torej do 16.40.
 • Učenci domačini, ki niso vključeni v podaljšano bivanje, takoj po končanem pouku zapustijo šolo in odidejo domov.
 • Avtobusni razvoz vozačev bo prvi šolski dan zgodnejši (po 5. šolski uri, torej ob 12.30). Na šolskih prevozih je obvezna uporaba mask.
 • Vozni redi so ostali nespremenjeni, torej so enaki kot v šolskem letu 2020/21.

NOVO

 • Odraslim je vstop v šolo dovoljen le z izpolnjenim pogojem PCT (izjema starši ali skrbniki, ki pripeljejo otroka prve triade v garderobo). Uporaba zaščitnih mask je obvezna za vse.
 • Za učence od 7. do 9. razreda NIJZ priporoča prostovoljno samotestiranje. Testi za samotestiranje učencev bodo na voljo v lekarnah od ponedeljka, 30. 8. 2021. V skladu z navodilom Ministrstva za zdravje, bodo lekarne teste brez posebnih potrdil izdajale staršem ali zakonitim zastopnikom s Kartico obveznega zdravstvenega zavarovanja. NIJZ priporoča, da učenci samotestiranje izvedejo v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v primeru pozitivnega testa (in kasnejši potrditvi okužbe s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.

 

V primeru nejasnosti ali dodatnih vprašanj se obrnite na šolo. Z veseljem vam bomo priskočili na pomoč.

 

Dragi učenci in starši, želimo vam zdravo in uspešno šolsko leto 2021/22.

 

Sebastijan MAVRIČ, ravnatelj

 

 

Dostopnost