05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V podaljšanem bivanju radi ustvarjamo. Z učenci 3.b smo sodelovali na natečaju Nonotov zid, v organizaciji Parka Škocjanske jame. Poustvarjali smo vsebino novonastale knjige s tem naslovom, avtorice Tine Volarič. Risali smo posamezne motive zgodbe: čarovnice, škrata varuha zidu, punčko Nino z ovčko, suhi zid z živalcami. Predlagam, da knjigo prelistate tudi vi. Pri izvedbi odtisa, tehniki monotipije nam je pomagala učiteljica Vesna Marion.

Na zaključni prireditvi v Matavunu, v hladni senci murve na čudovitem vrtu Pr Nanetovih, smo si ogledali razstavo vseh risb, dramatizacijo ter prisluhnili nagrajeni zgodbici. Za ustvarjanje smo prejeli prečudovita darila: priznanja, knjigice ter ilustrirane razglednice. Posladkali smo se s pijačo ter piškoti.

Otroška domišljija je neskončna, zato jo bomo v podaljšanem bivanju na tak ali drugačen način razvijali še naprej. Z vsebino o suhem zidu pa hkrati osveščamo o ohranjanju kulturne dediščine. Najlepša hvala organizatorjem natečaja za vložen trud.

                                                                         Fanči Klobučar

 

Dostopnost