05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Tudi to  šolsko leto nam bo šolski vsakdan enkrat na teden razveseljeval terapevtski par :  Tamara in njena šolana kosmatinka Chispa. Sta terapevtski par Slovenskega društva za terapije s pomočjo psov Tačke pomagačke. S tem društvom z veseljem sodelujemo že vrsto let. Oni izvajajo različne terapije, po šolah največ program Read –  Beremo s Tačkami. V tem programu otroci berejo psičku, ki jih potrpežljivo posluša. V branje se bodo kot vsako leto vključili učenci 3.a in 3.b razreda. Pri učencih je po terapijah zaznan napredek bralnih in komunikacijskih sposobnosti, veščin. Postanejo boljši bralci, pozabijo na svoje omejitve, izboljša se razumevanje vsebin. Ostale aktivnosti, kot npr. pogovor o odnosu do živali, skrb za živali, pa se lahko izvaja v vseh razredih. Tu se razvija otrokova odgovornost, sprostitev, sprejemanje, zbliževanje, motivacija, sočustvovanje nasploh.

Hvala prostovoljcema Tamari in Chispi, društvu, učiteljicam, knjižničarki Daši Rebec  ter vodstvu šole, ki  podpira projekt.

Fanči Klobučar

 Prvi obisk to leto je razveselil učence 3.razredov ter 1.b

Lepotica Chispa ima celo svojo nalepko. 😊

Dostopnost