05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Odprtje razstave otroških pričevanj iz koncentracijskega taborišča Rab “Ko je umrl moj oče”

Učenci devetega razreda so učilnico zgodovine zamenjali za Vaški dom v Hrpeljah, saj so si ogledali in prisluhnili pretresljivi izpovedi gospoda Zupančiča, ki je grozote koncentracijskega taborišča Rab kot 10-letni deček doživel na lastni koži. Razstava “Ko je umrl moj oče” zajema spise in risbe otrok, ki so jim med 2. svetovno vojno skupaj s tisoči drugih okupatorji zaznamovali otroštvo in življenje.

Čas 2. svetovne vojne je orisala  zgodovinarka ga. Gombač, svoje izkušnje pa doživeto v pripoved zajel gospod Zupančič, ki mu Rab še po 76 letih pomeni kraj trpljenja in ponižanja otrok in odraslih.

Na z grenkobo spominov trpljenja polni prireditvi so sodelovali tudi učenci Mladinskega pevskega zbora, Valerij Rojc s kitarsko spremljavo Eve Vatovec, ki je prebrala pesmi taboriščnikov.

 

  

 

Dostopnost