05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

Tehniški dan v Ljubljani

V torek, 8.9.2015, smo se učenci 9.a in 9.b razreda odpravili v Ljubljano. Najprej smo se odpravili v Narodno galerijo, kjer smo si ogledali likovna dela od srednjega veka do danes. Po ogledu smo se peš odpravili na Prešernov trg in si tam privoščili prvi polurni odmor za malico. Kmalu je bilo odmora konec. Prehodili smo nekaj ulic in prišli do prav posebne hiše … Hiše eksperimentov! Te smo se vsi zelo veselili, zato smo se hitro zapodili eksperimentirat. Vsak si je tudi izbral svoj najljubši eksperiment in ga uporabil za nalogo pri fiziki. Čas je hitro minil in že je bil čas za kosilo. Večinoma smo odšli v McDonald’s ali pa na sladoled. Čakal pa nas je še ogled Muzeja novejše zgodovine. Do tja smo se odpravili peš. Ogledali smo si razstavo na temo 1. in 2. svetovne vojne, o katerih se bomo letos učili pri zgodovini. Ogledali smo si tudi posebno razstavo o posameznikih v 2. svetovni vojni in o njihovih poteh domov. Ugotovili smo, da so nekateri za to potrebovali več deset let. Malce utrujeni, a veseli, smo se okrog 18.00 vrnili v Hrpelje.

Matevž Trampuš, 9. a

Dostopnost