05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V sredo, 14. septembra 2022, smo imeli na predmetni stopnji jesenski športni dan, ki je bil za devetošolce še posebej vznemirljiv, saj smo se odpravili na paintball na poligon med Brezovico in Materijo.

Naš dan se je začel s pohodom. Od šole smo se odpravili peš in po dobri uri hoje prispeli do cerkvice pri Tabru, kjer smo se okrepčali z malico. Potem smo dobili natančna navodila in spoznali pravila igre. Izvedeli smo, kako moramo držati marker, ga napolniti in kako ciljati. Dobili smo kombinezone, da smo se zaščitili, pa tudi čelade in maske. Ko smo bili ustrezno opremljeni, smo se razdelili v skupine in odšli na poligon, ker smo se postavili v svoje baze in se začeli markirati. Odigrali smo več bitk. Po dveh urah je bilo naše igre konec. Poslovili smo se od organizatorja in se z avtobusom odpeljali nazaj v šolo.

Športni dan je bil všeč vsem, tako tistim, ki so se v paintballu preizkusili prvič, kot tudi tistim, ki so že imeli kakšno tovrstno izkušnjo.

Nekaj mnenj …

Žiga: »Bilo je lepo, zmagal sem v vseh bitkah.«

Nik: »Poligoni so izredno zanimivi.«

Jan: »Z eno besedo: super!«

Tadej: »Najboljše je biti ostrostrelec.«

Dostopnost