05 / 689 20 60 info@os-hrpelje.si

V četrtek so sedmošolci dopoldan preživeli v Strunjanu. Ogledali so si naravne in kulturne znamenitosti tega območja, zavarovanega v krajinski park. Tako so se sprehodili po obali, spoznali način pridobivanja školjk, se ustavili ob mejnem kamnu, kjer je bilo območje karantene za potovalce z drugih koncev sveta, spoznali tradicionalno orodje solinarjev in način pridobivanja soli. Poudarek so dali tudi pri spoznavanju samega površja, kmetijski dejavnosti in rastlinskemu ter živalskemu svetu. Pod Belim križem so se sprehodili pod klifom in spoznali moč morja pri oblikovanju obale. Od kulturnih znamenitosti so si ogledali cerkev v Strunjanu in predor prve ozkotirne proge, ki je potekala med Trstom in Porečem, imenovana Porečanka ali Parenzana. Skozi predor so prikorakali v Portorož, kjer so se lahko nastavili že skoraj poletnim  sončnim žarkom.

         

Dostopnost