V četrtek, 11. 4. 2019, je OŠ Ig gostila najboljše osnovnošolske rokometne ekipe. Sodelovali smo OŠ DBB Hrpelje, OŠ Sava Kladnika Sevnica in OŠ Ig. Vse šole smo imele tudi glasno podporo s tribun.

V prvi tekmi turnirja je OŠ Ig visoko nadigrala OŠ Sevnica z rezultatom 25:9.

V drugi tekmi se je naša ekipa pomerila z OŠ Sevnica. Po izenačenem prvem delu tekme so igralci naše šole v drugem dvignili hitrost igre, strnili obrambo in zmagali z rezultatom 22:17.

V tretji tekmi finala so naši tekmovali proti OŠ Ig. Ižanci so odločno krenili po zlato in postavili neprebojno obrambo, izsilili so naše napake v napadu in hitro povedli z rezultatom 18:4 na polčasu. V drugem delu se je tudi naša ekipa razigrala in ublažila poraz z 31:21 za OŠ Ig. Priznati smo morali premoč OŠ Ig, jim čestitati za zmago in z dvignjeno glavo prejeti srebrne medalje.

V odličnih predstavah naše ekipe se je kot najboljši strelec finalnega turnirja izkazal Tinej Ostrc.

Pohvaliti velja tudi ekipo naših navijačev, ki so z bučnim navijanjem dvignili naše igralce kadar je bilo to najbolj potrebno.

Čestitamo celotni rokometni ekipi naše šole za odlično 2. mesto v Sloveniji!

Več slik najdete TUKAJ.