E-mail: info@os-hrpelje.si ......Tel.:05 689 20 60
 

Shema šolskega sadja

slika vecja

Osnovna šola Hrpelje sodeluje v evropskem »sistemu razdeljevanja sadja v šolah« s finančno podporo Evropske unije že 4 leta.

 

Tudi v letošnjem  šolskem letu smo se prijavili v »sistem razdeljevanja sadja v šolah«.

 

Odločba pride konec oktobra in tako bomo z razdeljevanjem sadja pričeli z novembrom.

 


Učenci bodo v šolskem letu 2014/15 enkrat tedensko brezplačno prejeli sadje oz. zelenjavo.

 

Cilji projekta so:

 

  • spodbujanje, motivacija in večji vnos sadja in zelenjave za izboljšanje prehranskih navad učencev;
  •  uživanje lokalno pridelanih vrst sadja in zelenjave.

 

             NAMEN UKREPA

 

Shema šolskega sadja (v nadaljevanju: SŠS) je ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave. Namen tega ukrepa je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Slednja namreč povečuje tveganje za nastanek številnih bolezni sodobnega časa (sladkorna bolezen tipa 2, srčno-žilne bolezni, rak, osteoporoza …).

 

Evropska komisija je po obsežni študiji ugotovila, da je SŠS eden od ukrepov, ki bi lahko dolgoročno pripomogel k izboljšanju trenutnega stanja. V ta namen je Evropska unija Državam članicam namenila določeno finančno pomoč za brezplačno razdeljevanje sadja in zelenjave učencem, pri čemer je dala velik poudarek pomembnosti vključevanja spremljajočih izobraževalnih in promocijskih aktivnosti.

 

Povezava na uradno spletno stran projekta http://www.shemasolskegasadja.si/

zastava  

mozicek

 
 

Več prispevkov iz Nerazvrščeno