Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) je 2. april, rojstni dan danskega pisatelja Hansa C. Andersena, proglasila za mednarodni dan knjig za otroke. S tem je želela opozoriti, kako zelo pomembno je branje za otrokov razvoj ter branje kakovostne mladinske literature.

Letos je poslanico z naslovom Lakota po besedah napisal slovenski pisatelj Peter Svetina, plakat pa je oblikoval ilustrator Damijan Stepančič. Oba sta nominirana za Andersenovo nagrado 2020, ki šteje za najvišje mednarodno priznanje na področju mladinske književnosti.

V elektronski šolski knjižnici smo v ta namen za učence 1.–9. razreda pripravili likovno-medijski literarni natečaj.

Prav gotovo ima vsak izmed vas svojo najljubšo knjigo, ki vam pričara veselje. Spomnite se nanjo in si jo v mislih obnovite ali pa jo vzemite v roke in jo še enkrat prelistajte.

Učenci 1.–4 razreda: narišite risbo svoje najljubše knjige ali odlomka iz knjige, ki vam je ostal najbolj v spominu.

Učenci 5. in 6. razreda: kdo je vaš najljubši literarni junak/inja? Spomni se zgodbe, v kateri nastopa in ga/jo poskusi ilustrirati ali izdelati.

Učenci 7.–9. razreda: posnemite reklamo o svoji najljubši knjigi. Povejte ali pokažite, zakaj vas le-ta najbolj navdihuje oziroma zakaj je za vas najboljša.

K sodelovanju vabljeni tudi starši in učitelji.

»Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.« (Neil Gaiman)

Predstavite nam svoje sanje.

Fotografije ilustracij, izdelkov pošljite do konca aprila na spletna naslova:

• dasa.rebec@os-hrpelje.si,
  • mateja.turk@os-hrpelje.si.

Med vsemi prispelimi izdelki bomo izžrebali tri nagrajence, ki bodo prejeli privlačne nagrade.

Knjižničarki